Переваги спільного перебування матері і новонародженого в післяпологовому відділенні

  • Вид работы:
    Реферат
  • Предмет:
    Медицина, физкультура, здравоохранение
  • Язык:
    Украинский
    ,
    Формат файла:
    MS Word
    5,85 Кб
  • Опубликовано:
    2013-11-03
Вы можете узнать стоимость помощи в написании студенческой работы.
Помощь в написании работы, которую точно примут!

Переваги спільного перебування матері і новонародженого в післяпологовому відділенні

На сьогоднішній день, мабуть, не знайдеш у нашій країні такого пологового будинку, де б не були створені умови для спільного перебування матері і дитини. У багатьох пологових будинках створені сімейні пологові зали, які за своїм виглядом та рівнем комфорту нагадують готельні номери. У них жінка народжує малюка і залишається до виписки. Існують також палати спільного перебування в післяпологовому відділенні. Це одно-, двох-, максимум тримісні палати, де є все, що необхідно, щоб мама і малюк після пологів відчували себе комфортно. Адже ще 15 років тому про такі умови жінки могли лише мріяти. Та й взагалі жінкам навіювалась думку, що після пологів мамі потрібно відпочити, виспатися і відновити сили. А малюк при цьому нехай побуде під наглядом медичного персоналу. Так більше шансів, що з дитиною нічого не трапитися і вчасно буде виявлена патологія, якщо раптом вона у дитини є. Нажаль, і сьогодні з вуст «турботливих» бабусь можна почути ті ж поради. Їх, звичайно, зрозуміти можна, вони просто не знають, що перші дні після пологів можуть протікати якось по-іншому. Не знають вони так само й того, що ранній післяпологовий період - це самий чутливий період у житті мами і дитини. Тому самою природою задумано їм бути разом. А інакше, може виникнути маса проблем. Але давайте про все по порядку. післяпологовий новонароджений мама дитина

Однак, давайте відразу внесемо ясність. Ми будемо говорити про цілодобове спільне перебування матері і дитини, тобто коли відразу ж після пологів мама і малюк не розлучаються і 24 години на добу перебувають разом. Будь-який поділ мами і дитини, навіть саме нетривалий, може мати непередбачувані результати.

Почнемо з медичної точки зору. У ранньому післяпологовому періоді можуть розвинутися серйозні проблеми зі здоров'ям, як матері, так і дитини. Якщо вони не будуть вчасно виявлені і вирішені належним чином, то можуть призвести до віддалених негативних наслідків в їх стані. Спільне перебування дозволяє створити максимально сприятливі умови для ефективного післяпологового догляду та мінімізувати ймовірність розвитку післяпологових ускладнень.

Які ж є переваги спільного перебування для мами і для малюка?

Післяпологовий період - це час, коли органи жінки повертаються в їх початковий стан і встановлюється лактація. Фізіологічні зміни відбуваються 6-8 тижнів після пологів. Перший тиждень після пологів асоціюється з найбільш серйозними змінами: створюється базис для відновлення здоров'я жінки, відбувається взаємна адаптація матері і дитини. У цьому плані спільне перебування з дитиною сприяє фізіологічному перебігу всього післяпологового періоду.

·матка швидше повертається до колишніх розмірів: цьому сприяють часті прикладання малюка до грудей. У процесі смоктання дитиною грудей в організмі мами виробляється гормон окситоцин, який змушує матку скорочуватися;

·менше ризик виникнення ранніх і пізніх післяпологових кровотеч: також завдяки гормону окситоцину;

·швидше налагоджується грудне вигодовування і менше ймовірність виникнення проблем з грудьми і лактацією, у жінок швидше прибуває молоко і його виробляється стільки, скільки потрібно малюкові. Крім того, спільне перебування позитивно впливає на тривалість грудного вигодовування;

·рутинна практика поділу мам і дітей може негативно вплинути на тривалість грудного вигодовування. Всі дослідження, які вивчали це питання, показали, що кількість матерів, які припинили годування грудьми в період від одного до трьох місяців після пологів, було значно вище серед тих, які були розділені з дитиною після пологів.

Переваги спільного перебування матері і дитини для дитини

Більшість правил і приписів щодо післяпологовому догляду в лікарнях, що існували до недавнього часу, були встановлені з метою попередження або стримування перехресного інфікування та профілактики внутрішньо лікарняних заражень. З ростом народжуваності після Другої світової війни пологові відділення виявилися переповненими, і виникла проблема стафілококового ураження шкіри новонароджених. Для зниження частоти інфікування робилися різноманітні заходи, у тому числі ізоляція, заборона на вхід в дитячі відділення без спеціального одягу, купання з додаванням лікарських засобів і особлива обробка пуповини.

Дітей одразу ж після пологів забирали від мам і містили їх у відділенні новонароджених. Така тактика, коли всі діти лежали в безпосередній близькості один до одного, але окремо від своїх матерів, збільшувала небезпеку інфікування. Це навіть було доведено в одному дослідженні, проведеному майже 50 років тому. Було показано, що у дітей, які знаходилися від 8 до 12 годин на день зі своїми матерями, рівень висівання мікробів і інфікування був нижче в порівнянні з дітьми, які перебували в дитячій палаті і рідко контактували з матір'ю. Але мало пройти півстоліття, щоб спільне перебування матері і дитини стало рутинним у всіх пологових будинках.

В даний час доведено, що спільне перебування матері та новонародженого протягом 24 годин в одній палаті є своєрідним захисним фактором.

Крім того, відсутність контакту з іншими дітьми зменшує ризик перехресного інфікування новонароджених.

Постійне перебування з мамою і смоктання грудей на першу ж вимогу:

·сприяють заселенню кишечника дитини нормальними мікроорганізмами і попереджають розвиненіша кишкових інфекцій;

·зменшують ймовірність розвитку тяжкої жовтяниці;

·сприяє більш швидкому відновленню первісної убутку маси тіла

·дозволяє дитині разом з молоком отримати захисні антитіла, які зміцнюють його імунітет

Психологічні переваги для матері і малюка

В умовах цілодобового перебування матері і дитини мама швидше вчиться розуміти сигнали свого малюка, його потреби і швидше навчається правилам догляду за ним. Так що вже до виписки вона абсолютно впевнено почувається і не боїться зробити щось не так.

Спільне перебування також дозволяє зміцнити емоційний і психологічний зв'язок між мамою і малюком, яка почала формуватися ще внутрішньо утробно і продовжує існувати після пологів. Це дуже важливо для психологічного благополуччя обох. Помічено, що перебуваючи окремо від своїх дітей мам, частіше спостерігається післяпологова депресія і психоз. Для дитячої психіки такий поділ після пологів також є серйозною травмою, яка може мати віддалені наслідки. Поділ з матір'ю призводить до того, що малюк опиняється в стані хронічного стресу. У результаті можливі порушення процесу адаптації, а також відхилення і затримки психомоторного розвитку.

Тільки що народжена дитина перебуває в стані тривоги. Адже вся навколишня його обстановка йому незнайома. Мама для нього є джерелом звичних і знайомих з внутрішньоутробного періоду відчуттів: її запах, голос, дихання і ритм серця, смак молозива, схожий на смак навколоплідних вод. При зустрічі в цьому незнайомому світі зі знайомими і приємними елементами його тривога знижується, і навколишній світ вже не здається йому таким страшним.

Іноді все життя людини проходить під знаком тривоги, з якою йому не вдається впоратися при народженні. А зворотний бік тривоги - агресія.

Психологи і фахівці з дитячого розвитку стверджують, що руйнування фізичного і емоційного контакту з матір'ю виражається насамперед у відсутності сприятливого враження про світ, формуванні комплексу образи і тривоги, руйнуванні почуття впевненості в собі, утрудненою соціальної адаптації та антисоціальний поведінці.

Таким чином, цілодобове спільне перебування є життєво важливою необхідністю, як для матері, так і для дитини. Тому будь-які причини, що порушують це єдність, повинні бути усунені.

післяпологовий спільний новонародженний перебування

Похожие работы на - Переваги спільного перебування матері і новонародженого в післяпологовому відділенні

 

Не нашли материал для своей работы?
Поможем написать уникальную работу
Без плагиата!